Jazykové korektúry

Slovenský jazyk je krásny a ľubozvučný, no i komplikovaný a plný pravidiel. Ak sa pri tvorbe textov občas zapotíte alebo máte obavy z gramatických chýb, tak ste na správnom mieste. Radi vám pomôžeme pripraviť a skontrolovať akýkoľvek text, na ktorom vám záleží a chcete ho mať správne z gramatického a štylistického hľadiska. Myslite na to, že váš text je vaša vizitka a môže o vás veľa prezradiť. Gramatické a štylistické korektúry sa využívajú v mnohých odvetviach a nie je hanbou požiadať o tieto služby.


BAKALÁRSKE PRÁCE

Kontrola bakalárky je snáď alfou a omegou každého študenta. Profesionálna jazyková korektúra bakalárskej práce vám zaručí polovicu úspechu. Predstavte si, že váš oponent nájde vo vašej práci nejakú hrúbku. To by bola škodoradosť, však? Spolu tomu môžeme zabrániť. Dajte si svoju bakalárku skontrolovať milovníkom slovenského jazyka. Cena je viac než kamarátska a za tých pár eur to určite stojí.


DIPLOMOVÉ PRÁCE

Až pri diplomovke študent zistí, že bakalárka bola vlastne trošku dlhšia seminárka. Medzi korektúry textov patria, samozrejme, aj diplomové práce. Vaše veľdielo skontrolujeme, opravíme a pripravíme tak, aby ste to zo slabého D vytiahli aspoň na silné B. Gramatická a štylistická oprava textu je naozaj dôležitá a, povedzme si na rovinu, pôsobí to tak, že ste si dali na diplomovej práci záležať. Jazyková korektúra diplomovky je investícia do budúcna.


RIGORÓZNE PRÁCE

Žarty bokom, rigorózna práca je už vážna publikácia. Oprava rigoróznej práce je časovo náročnejšia, no práve preto sme tu my. Pri ceste za vysnívaným vzdelaním vám radi pomôžeme a urobíme jazykovú korektúru práce. Gramatika a štylistika rigoróznej práce bude na profesionálnej úrovni.


SEMINÁNE PRÁCE

Kontrola seminárnych prác je pre nás malinou a ak chcete mať text bez chýb a preklepov, pomôžeme vám s tým.


KNIŽNÉ PUBLIKÁCIE

Jazyková korektúra kníh a rôznych knižných publikácií takisto patrí do portfólia služieb, ktoré ponúkame. Vaše prianie je nám rozkazom, a tak s radosťou opravíme gramatické a štylistické chyby pripravovaných kníh. Oprava a jazyková korektúra rukopisu nie je pre nás žiadny problém.


ČASOPISY

Redigovanie textov sa nemusí robiť iba v redakciách. Jazyková korektúra článkov a príspevkov sa často robí externe. Pokiaľ chcete, aby bolo každé číslo periodika bez gramatických a štylistických chýb, obráťte sa na nás. Radi opravíme konkrétne články, no i celé vydanie časopisu.


NOVINY

Jazyková korektúra novinových článkov je v dnešnej dobe úplne bežná. Novinári sú v časovej tiesni, a tak popri svojej práci nemajú dostatok priestoru na to, aby boli v gramatike a štylistike dôslední. Práve preto sme tu my. Máme priestor práve pre vás a oprava textov je pre nás zábava.


ZMLUVY

Správne znenie akejkoľvek zmluvy je veľmi dôležité. Preklepy, nepresnosti a nejasnosti môžu spôsobiť nemalé problémy a okrem toho to nepôsobí profesionálne. Pokiaľ pripravujete zmluvu, na ktorej vám záleží, dajte si urobiť jazykovú korektúru. Nemajte obavy, konkrétne údaje nás nezaujímajú. Chceme vám len pomôcť s gramatikou a štylistikou daného textu. Navyše, máme v tíme právničku, ktorá vám ako bonus urobí krížovú kontrolu.


BROŽÚRY

Brožúra zvykne zväčša propagovať nejaké miesto, spoločnosť či udalosť. Mala by pôsobiť profesionálnym dojmom, pretože dobre pripravený reklamný materiál naozaj predáva. Znie to neuveriteľne, ale aj s týmto vám dokážeme pomôcť. Gramatická a štylistická korektúra brožúr nás baví!


KATALÓGY

Katalóg nie je len zbierka obrázkov. Akýkoľvek profesionálny katalóg obsahuje aj kvalitné texty, ktoré propagujú dané produkty. Vieme vám pomôcť nielen s ich prípravou, ale aj s gramatickou a štylistickou správnosťou.


LETÁKY

Podobne ako predchádzajúce marketingové materiály, tak aj letáčiky by mali byť pútavé, zaujímavé a dobre spracované. K tomu patrí bezchybný text v súlade s pravidlami slovenčiny, s ktorým vám ochotne pomôžeme.


BLOGY

Módne, cestovateľské či kulinárske blogy... Je jedno, aký dobrý je váš blog. Pokiaľ je plný chýb, tak sa naň čitatelia už viac nevrátia. Opravíme vaše texty, pomôžeme vám s gramatickou a štylistickou korektúrou a spoločnými silami vybudujeme skvelý blog, ktorý bude na trhu ozajstným pojmom.


WEBOVÉ STRÁNKY

Weby sú samostatnou kapitolou. Dobrý web by mal zaujať obsahom, dizajnom a kvalitnými textami. Aj v tomto prípade platí, že webová stránka je vaša vizitka a je odrazom vašej profesionality. Pokiaľ obsahujú texty na webe gramatické a štylistické chyby, je možné, že to u potenciálneho klienta vzbudí nedôveru. Texty by mali byť zaujímavé, výstižné a gramaticky správne. Radi vám pomôžeme pripraviť samotný textový obsah a, samozrejme, zrealizujeme aj jazykovú korektúru už existujúceho webu.


PREKLADY TEXTOV V SLOVENSKOM JAZYKU

Medzi korektúry textov zaraďujeme aj úpravu, opravu a kontrolu textov, ktoré sú prekladané do slovenčiny. Pokiaľ často prekladáte texty z cudzieho jazyka, určite sa vám zíde kontrola už preloženého textu. Obzvlášť v prípade, ak ide o úradný dokument, dôležitú zmluvu, listinu či iný text.


OSTATNÉ TEXTY, S KTORÝMI SI NEVIETE POMÔCŤ

Jazykovú korektúru urobíme pre akýkoľvek dokument, ktorý nám zašlete. Nezabudnite, výsledný text je vaša vizitka. Ak chcete pôsobiť profesionálne a získať čo najviac klientov, dajte si záležať aj na správnosti vašich textov.